Fantom mózgu 3D Hoffmana

< wróć do Fantomy narządowe

    Fantom mózgu 3-D Hoffmana zapewnia dokładnie anatomiczną trójwymiarową symulację rozkładu radioizotopu w prawidłowo funkcjonującym mózgu. Fantom pozwala na ilościową i jakościową analizę trójwymiarowych efektów rozkładu tłumienia, które pojawiłyby się w obrazie SPECT (I-123-IMP lub I-123-HIPDM) lub PET (F-FDG-F18). Fantom symuluje w stosunku 4:1 wychwyt w istocie szarej i białej, standardowy w takich badaniach. Komory, które nie są radioaktywne, są prezentowane
    Fantom jest połączeniem mocnego plastiku i materiału wypełniającego komorę, co eliminuje konieczność przygotowywania izotopów o różnej koncentracji. Dziewiętnaście niezależnych płytek jest starannie ułożonych w stos we wnętrzu cylindrycznego fantomu, co ułatwia montaż oraz demontaż. Użytkownik może w łatwy sposób dodać swój własny defekt w celu symulacji klinicznych anomalii.
    Fantom może być napełniany odpowiednimi materiałami radioaktywnymi lub kontrastowymi stosowanymi w SPECT, PET lub MRI. Każda z dziewiętnastu wkładek wykonana jest z pięciu cienkich płytek. Dwie płytki grubości 0.76 mm przeplatane z płytkami o grubości 15.2 mm tworzą jedną taką wkładkę.

 

SPECYFIKACJA


043-790 Fantom mózgu 3-D Hoffmana
Wymiary wew. cylindra: Ø20.8 x 17.5 cm
Objętość wypełnienia: ~1.2 L
Waga transportu: 10.4 kg