Strona główna Oferta Urządzenia Mierniki skażeń, bramki Stacjonarny system pomiaru mocy dawki ALMO


Stacjonarny system pomiaru mocy dawki ALMO

< wróć do Mierniki skażeń, bramki

    Systemy pomiarowe ALMO są używane do ciągłej kontroli mierzonego poziomu mocy dawki w laboratorium i jako udogodnienie przy produkcji. System składa się z podstawowego urządzenia: wyświetlacza LCD i urządzeń elektrycznych połączonymi z jedną lub większą ilością sond i zewnętrznymi urządzeniami alarmowymi.
    W zależności od wersji, możliwe jest podłączenie 1, 3 lub 6 detektorów do podstawowej jednostki. Wartość zmierzona w wielokanałowych systemach ALMO-3 i ALMO-6 jest wyświetlana indywidualnie dla każdego kanału. System ALMO zamontowany osobno może zostać podłączony do nadrzędnego systemu komputerowego w celu centralnego monitorowania i dokumentacji.

 

Pola zastosowań:


• miejsce pracy i pomieszczenia np. w komorach gorących i laboratoriach
• system monitoringu np. przy produkcji izotopów
• monitoring oddziału i/lub pacjenta w medycynie nuklearnej/terapii radiacyjnej
• monitoring i selekcja w sortowaniu opakowań na odpady radioaktywne
• monitoring wywiewu powietrza
• monitoring niedestrukcyjnych urządzeń testujących
• monitoring magazynu np. miejsca do gromadzenia odpadów promieniotwórczych

 

Opcje i akcesoria


Zewnętrzne urządzenia alarmowe
Urządzenia alarmowe, np. 3 poziomowe lampki LED mogą być podłączane do wszystkich systemów ALMO w celu wizualizacji alarmu. Lampki LED są dostępne w różnych wersjach (1/2/3 poziomy, z/bez syreny, oświetlenie błyskowe). Urządzenia te mogą być zamówione zarówno wersji nablatowej jak i zabudowanej.

 

Dodatkowe zewnętrzne wyświetlacze
W zależności od lokalnych warunków może się okazać konieczne, aby oprócz używania centralnego wyświetlacza ALMO, zmierzone wartości z jednego lub więcej detektorów wyświetlać dodatkowo w miejscu pomiaru lub monitoringu. Zewnętrzny wyświetlacz oferuje wysoki komfort związany z ustawieniem parametrów do określonych zadań.

 

Oprogramowanie
Wszystkie zmorzone dane mogą być wyświetlane graficznie przy użyciu programów służących do pomiarów i przechowywania danych. Podczas aktualnych procesów monitorowania, mogą być wyświetlone symbole lamp (zielony/żółty/czerwony) w celu szybszej interpretacji mierzonych wartości.